strona główna

ARCHIWUM WIADOMOŚĆI

rok szkolny 2021/2022

 

Podziękowanie

Dziękujemy za przekazanie przez Państwa 1% podatku za 2020 rok. Wpłata z tego tytułu wyniosła 147,33 zł

Po otrzymaniu powyższej kwoty od Fundacji „Młodzi-Młodym”, środki te wykorzystano na zakup projektora multimedialnego (część kosztu).

Prosimy o uwzględnienie w Państwa rozliczeniach podatkowych za 2021 rok 1% podatku i przekazanie go na cele statutowe szkoły. Dane na wizytówce poniżej.


Komunikat Dyrektora - Powrót do nauczania stacjonarnego od 21 lutego 2022 r.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia z dnia 11 lutego 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2022 r. poz. 367) informuję, że w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kościanie od 21 lutego 2022 r. nastąpi powrót do nauczania stacjonarnego.

Dyrektor PSM I st. w Kościanie
mgr Marian Michałowicz


Komunikat Dyrektora - nauka zdalna od 31. 01. 2022 r. do 27. 02. 2022 r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 2302.) informuję, że w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kościanie od 31 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. zajęcia odbywać się będą zdalnie i będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w oparciu o Regulamin realizacji zajęć z wykorzystaniem zdalnego nauczania w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. ks. dra Józefa Surzyńskiego w Kościanie z dnia 31 stycznia 2022 r.

Dyrektor PSM I st. w Kościanie
mgr Marian Michałowicz

Regulamin realizacji zajęć z wykorzystaniem zdalnego nauczania dostępny w eNauczanie/Informacje


Koncert Świąteczny

Zapraszamy do wysłuchania Koncertu Świątecznego, który został nagrany w auli PSM przez naszych uczniów i nauczycieli.


Wesołych świąt!

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje wszystkich pomyślnością i szczęściem.

życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia
w Kościanie


Konkurs wiedzy o dr Krystynie Winowicz

Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o pomysłodawczyni i założycielce naszej szkoły. Więcej informacji na stronie konkursu


Zdjęcia z Lauru 2021

Zdjęcia z 18. Szkolnego Konkursu Muzycznego o Laur Szkoły można obejrzeć w Galerii lub pobrać w postaci archiwum zip (w wyższej rozdzielczości): przesłuchania   i   koncert laureatów


Kolejne sukcesy na konkursach

Filip Kauch z klasy fortepianu p. Mariana Michałowicza zajął I miejsce w III grupie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zimowe impresje” organizowanym w Krakowie 11-12 grudnia 2021 r. w formie online.
Podczas XXI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego 2021 online Łomianki-Warszawa w dniach 5-7 grudnia 2021 r. ten sam pianista zdobył II miejsce w grupie B – fortepian solo. Gratulujemy sukcesów.


Komunikat Dyrektora - nauka zdalna od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice.
W związku z utrzymującą się wysoką liczbą nowych zakażeń oraz pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa Ministerstwo Zdrowia w dniu 13 grudnia 2021 r. ogłosiło zawieszenie nauczania stacjonarnego w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych na okres od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.
W tym czasie będzie obowiązywało w naszej szkole nauczanie online, poza przerwą świąteczną, trwającą od 23 grudnia 2021r. do 31 grudnia 2021 r.

Nauczanie będzie odbywać się zgodnie z Regulaminem realizacji zajęć z wykorzystaniem zdalnego nauczania w PSM I st. im. ks. dra J. Surzyńskiego w Kościanie z dnia 26 października 2020r.

Dzień dyrektorski 7 stycznia 2022r. wynikający z planu pracy szkoły zostaje utrzymany.

Z życzeniami zdrowia
Marian Michałowicz


Konkursowe laury

Filip Kauch z klasy fortepianu p. Mariana Michałowicza na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, który odbył się 25-28 listopada 2021 r. w Piotrkowie Trybunalskim (online) został laureatem I miejsca w I grupie.
Nagranie konkursowego występu Filipa można obejrzeć na You Tube.

Młody pianista wziął też udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, zorganizowanym w formule online 25-26 listopada 2021 r., gdzie wywalczył II miejsce w II grupie.


Koncert Jubileuszowy

Prezentujemy nagranie Koncertu Jubileuszowego z okazji 30-lecia szkoły, który miał miejsce 18 listopada w sali KOK.
Film został podzielony na 2 części - oficjalną i koncert.


Komunikat!!!

W związku z 18. Szkolnym Konkursem Muzycznym o „Laur Szkoły” odbywającym się we wtorek 7 grudnia br., zajęcia w tym dniu prowadzone będą zgodnie z indywidualnymi planami nauczycieli ustalonymi na ten dzień.


Sukcesy flecistek

Na XII Ogólnopolskim Konkursie Szkół Muzycznych I stopnia „Instrumenty Dęte” w Chełmnie, który odbył się w dniach 26-27 listopada 2021 r. flecistki Nadia Kmieciak i Julia Szymczak otrzymały wyróżnienia w swoich grupach. Konkurs odbył się pod patronatem CEA. Uczennicom akompaniowała p. Adrianna Zielińska, a przygotowała p. Agnieszka Panas.


Nadia Kmieciak oraz Julia Szymczak z klasy fletu p. Agnieszki Panas zdobyły wyróżnienia na XXVIII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. Mieczysława Koczorowskiego w Poznaniu. Uczennicom akompaniowała p. Adrianna Zielińska. Konkurs odbył się 12-13 listopada 2021 r.


laur 2021

Laur Szkoły 2021

W dniu 7 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbędzie się 18. Szkolny Konkurs Muzyczny o Laur Szkoły.
Harmonogram konkursu: HARMONOGRAM.
Więcej informacji na stronie konkursu


Zapraszamy do oglądania zdjęć z koncertu w Galerii lub pobrania wersji w wyższej rozdzielczości z naszego serwera


Z związku z sytuacją pandemiczną koncert nie jest otwarty dla publiczności. Wstęp tylko dla zaproszonych gości lub uczniów i rodziców, którzy potwierdzili swój udział. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.


Dzień wolny

Piątek, 12 listopada 2021 r. jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych


Dzień Edukacji Narodowej

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie informuje, że dnia 14 października w szkole nie odbywają się zajęcia lekcyjne.


Konkurs Chopinowski

W dniach 2-23 października 2021 w sali koncertowej Filharmonii Narodowej odbywają się przesłuchania 18. Konkursu Chopinowskiego. Zachęcamy do śledzenia konkusu w TVP Kultura, radiowej Dwójce lub na stronie chopin2020.pl


Plany zajęć

Plany zajęć przeniesione do zakładki Nauczanie


Procedura funkcjonowania PSM w Kościanie od 1 września 2021 r.

Procedura funkcjonowania Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. ks. dra J. Surzyńskiego w Kościanie od 1 września 2021 r. w czasie epidemii na podstawie Wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce


Zebranie Rodziców

Szanowni Państwo,
Dnia 16 września 2021 r. (czwartek) w sali koncertowej szkoły muzycznej odbędzie się zebranie ogółu rodziców.
Zapraszamy rodziców uczniów:
- cyklu sześcioletniego na godz. 16:30
- cyklu czteroletniego na godz. 17:30


Inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022

Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego w środę, 1 września br. według następującego porządku:
godz. 13.15 – uczniowie klas II-IV cyklu czteroletniego
godz. 14.00 – uczniowie klas II-IV cyklu sześcioletniego
godz. 14.45 - uczniowie klas V i VI cyklu sześcioletniego
godz. 15.30 – uczniowie klas pierwszych obu cykli

W związku z reżimem sanitarnym prosimy o przybycie uczniów pod opieką jednego Rodzica/Opiekuna. Wszystkich uczestników prosimy o założenie maseczek, dezynfekcję rąk na terenie szkoły i zachowanie 1,5 m odległości na sali koncertowej i w szkole.strona główna