strona główna


STARSZE WIADOMOŚCI


Kolejny sukces konkursowy ucznia naszej szkoły!

Pianista Filip Kauch, uczeń pana Mariana Michałowicza, uzyskał pierwsze miejsce na XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie (w tym roku w formie online). Jurorzy dodatkowo przyznali Filipowi Nagrodę za osobowość artystyczną. Serdecznie gratulujemy.


Podziękowanie

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kościanie bardzo serdecznie dziękuje Rodzicom, Pracownikom i Nauczycielom za pomoc w przewiezieniu wyposażenia szkoły do nowej lokalizacji.

Szczególne wyrazy wdzięczności należą się:
Rodzicom: Panu Tomaszowi Kościańskiemu z pracownikami Bon Appetit; Pani Agnieszce Witkowskiej; Państwu Annie i Mateuszowi Milerom, Panu Piotrowi Skorackiemu, Panu Marcinowi Kauchowi i Panu Leszkowi Hetmańskiemu, Panu Wojciechowi Lisiakowi oraz Panu Jackowi Stępień;
Pracownikom: Pani Bogumile Bosej, Panu Leszkowi Michalskiemu, Panu Władysławowi Spławskiemu i Panu Markowi Kociembie;
Nauczycielom: Panu Krzysztofowi Mieszale; Panu Bogusławowi Wąsowskiemu, Panu Michałowi Śliwińskiemu, Panu Michałowi Sobieralskiemu i Panu Andrzejowi Rydzikowi.

Dyrektor PSM w Kościanie


Komunikat Dyrektora

Od 4 stycznia 2021 r. zapraszam wszystkich laureatów i wyróżnionych w 17. Szkolnym Konkursie Muzycznym o Laur Szkoły do odbioru dyplomów i nagród w sekretariacie szkoły w godz. 9:00 - 14:00.

Dyrektor PSM w Kościanie


Laur_2020


Zawiadamiamy, że w dniu 22 stycznia 2021 r. o godz. 1800 w Parafii p.w. NMP Wniebowziętej w Kościanie (Fara) zostanie odprawiona msza św. w intencji ś. p. Pawła Jaśkowiaka.

Komunikat Dyrektora

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 2111) informuję, że termin ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021 ustalono na 4 stycznia 2021 r. do dnia 17 stycznia 2021 r.

Dyrektor PSM w Kościanie

Podczas 23. Wielkopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych - edycja online, który odbywał się w dniach 1.11.2020 - 31.12.2020, Nadia Kmieciak z klasy fletu Agnieszki Panas zdobyła 3 miejsce w grupie 5. Konkursowy występ

Ogromny sukces naszego ucznia!
Filip Kauch z klasy fortepianu mgr Mariana Michałowicza został laureatem I miejsca w kategorii fortepian w grupie I - XV Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków - Rybnik 2020. Obradom Jury przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Jasiński z Akademii Muzycznej w Katowicach.

Komunikat Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kościanie
z dnia 27 listopada 2020 r.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 2087) informuję, że okres nauczania zdalnego w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kościanie zostaje przedłużony do dnia 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor PSM w Kościanie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na zebranie w formie online, które odbędzie się dnia 17 grudnia 2020 r. (czwartek) z wykorzystaniem platformy Zoom.
Link do spotkania
Zebranie odbędzie się w dwóch grupach:
- o godz. 15:45 - Rodzice uczniów cyklu sześcioletniego
- o godz. 16:30 - Rodzice uczniów cyklu czteroletniego.
W razie problemów jest możliwość połączenia się nie w swojej grupie.
Tematyka zebrania:
- termomodernizacja szkoły,
- ferie zimowe,
- sprawy bieżące.

Ze względu na ważność poruszanych spraw liczę na Państwa obecność.
Z poważaniem,
Marian Michałowicz
Dyrektor PSM I st. w Kościanie


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kościanie

Koncert w wysokiej rozdzielczości (format m2ts) można pobrać:
Koncert - cz. 1 (8 GB)) i Koncert - cz. 2 (9,8 GB)

Komunikat

W dniu 22 października 2020 r. od godz. 1615 zawieszone są wszystkie zajęcia w związku z odbywającym się posiedzeniem Rady Pedagogicznej.
W czasie zawieszonych zajęć zachęcam do obejrzenia koncertu jubileuszowego z okazji 30-lecia naszej szkoły na stronie internetowej lub facebooku o godz. 1700

Dyrektor PSM I stopnia w Kościanie


Regulamin realizacji zajęć w PSM I st. w Kościanie
z dnia 19 października 2020 r.


Komunikat o koncercie z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 30-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. ks. dra J. Surzyńskiego w Kościanie zapraszamy na koncert jubileuszowy w dniu 22 października 2020 r. o godz. 17.00. Aktualna sytuacja nie pozwala na organizację uroczystości w tradycyjnej formie, dlatego koncert będzie wyemitowany na stronie internetowej szkoły oraz na facebooku.
Wystąpią przede wszystkim Absolwenci, ale także obecni uczniowie i nauczyciele. Zapraszamy serdecznie do wysłuchania koncertu.

Dyrektor szkoły
mgr Marian Michałowicz


Komunikat
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kościanie informuje, że środa 14 października 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych w związku z Dniem Edukacji Narodowej.
Dyrektor PSM w Kościanie


Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz Roku Beethovenowskiego w 250 rocznicę urodzin kompozytora, prezentujemy utwór Ludwiga van Beethovena - Sonata f-moll op. 2 nr 1, cz I Allegro w wykonaniu Filipa Kaucha


W dniu 27 września 2020 roku Jury w składzie: prof. dr hab. Mariusz Drzewicki, dr hab. Michał Szczepański i mgr Urszula Buda podjęło decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień dla uczestników II Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Pianistycznego – Leżajsk 2020. W grupie D – klasa 4/6 I st. (OSM I st.) – I miejsce zajął Filip Kauch z klasy fortepianu mgr Mariana Michałowicza. Gratulujemy kolejnego sukcesu!


Przedstawiamy nowe LOGO SZKOŁY, które zostało przygotowane przez firmę PU JOLGRAF na podstawie prac uczniów złożonych w ogłoszonym w ubiegłym roku konkursie na logo. Fundatorem tego projektu jest Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kościanie.

Uczniowie wyróżnieni w konkursie na LOGO SZKOŁY (alfabetycznie):
Andrzejewska Lena kl. V c. 6-letni
Mikołajczak Franciszek kl. V c. 6-letni
Osmański Jakub kl. III c. 4-letni
Radoła Lena kl. VI c. 6-letni
Schwarz Nina – absolwentka
Sztucka Maja - kl. IV c. 6-letni (w ub.r.)
Witkowska Nadia kl. VI c. 6-letni


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
odbędzie się 1 września 2020 r.

tylko dla uczniów klas pierwszych w auli szkoły (I piętro)
wg następującego harmonogramu:
klasa I cyklu 6-letniego o godzinie 1400
klasa I cyklu 4-letniego o godzinie 1500
Uwaga!
Na rozpoczęcie każdy uczeń może przyjść tylko z jednym rodzicem lub innym opiekunem. Wszystkich w tym dniu (uczniów i rodziców) w budynku szkoły obowiązuje zasłanianie nosa i ust (maseczki lub przyłbice) oraz dezynfekcja rąk podczas wchodzenia na teren szkoły. 

U W A G A!
Dla pozostałych uczniów w tym dniu po godz. 2030 będzie dostępne na stronie internetowej szkoły nagranie dyrektora z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji nowego roku szkolnego.

dyrektor szkoły


poprzednie lata